Başkanımız Şaban TAŞAR, ilçemizdeki trafik sorunu için açıklamalarda bulundu.

Fethiye Şoförler Odası Başkanımız Şaban Taşar, şoför esnafı olarak bu yıl turizm sezonunda yüzlerinin güldüğünü ifade ederek, “ne yazık ki en büyük sorunumuz ilçemizdeki trafik ve park sorunu. Bu soruna bir an önce el atılmaz ise önümüzdeki yıllar için kaygılıyız” dedi.
Fethiye Şoförler Odası Başkanı Şaban Taşar, 2019 yılı turizm sezonunu şoför esnafı açısından değerlendirerek oldukça verimli bir sezon geçirdiklerini belirtti. Fethiye’ye gelen yerli ve yabancı turistin sayısında her yıl artış olduğu nu belirten Taşar, Fethiye’nin kangren haline gelmiş sorunlarından trafik ve otopark konularına bir an önce el atılması gerektiğine değindi.
Özellikle iki bayram arasında kalan süre içerisinde, Fethiye trafiğinin çekilmez bir boyuta ulaştığını söyleyen Taşar, “Bu yıl şoför esnafı olarak turizm sezonundan oldukça yüzümüz güldü. Her yıl olduğu gibi bizim buradaki tek sorunumuz ne yazık ki ulaşım sıkıntısı. Fethiye’ye genel anlamda bakıldığı zaman turizm sektöründe doluluk oranı çok güzel. Çok revaçta bir ilçeyiz. Ancak gelen misafirlerimizi yeterince ağırlayamıyoruz. İlçemizde trafik ile ilgili çok ciddi sıkıntılarımız var. Yaz sezonunda özellikle iki bayram arasına gelen süreçte hiçbir araç istediği yere giremedi. Bu konuyla ilgili önümüzdeki yıllarda daha büyük korkularımız var. Misafir ağırlamaktan ve ilçemize çok sayıda turist gelmesinden çok mutluyuz. Ama ilçemizin alt yapıl olarak ciddi anlamda bir hazırlığa ihtiyacı var. Yani yolar ve park alanları konusunda acilen çalışmaların yapılması gerekiyor. İnsanlara park alanı gösteremediğimiz zaman gelen misafirlerin araçları tamamen yol içerisinde kalıyor. Dolayısıyla da bu tür sonuçlar yolların kapanmasına neden oluyor ve trafiği felç ediyor. İlçemizde trafik ile ilgili ciddi problemlerimiz var. Önümüzdeki yıllar için korku içerisindeyiz şoför esnafı olarak” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir